+48 503 138 767
·
office@moto-x.pl
·
pn - pt 8.00-16.00, sob. 8:00 - 14.00
Napisz do nas

Silniki Volvo Penta

Firma Penta powstała w 1907 roku. Ich pierwszym silnikiem morskim był model B1. W niedługim czasie Penta, zyskała uznanie jako producent uznanych silników. Od 1935 roku stanowi ona własność firmy Volvo.

Obecnie dostarcza silniki i pełne zastawy napędowe dla jednostek zarówno komercyjnych, jak i turystycznych, a ponadto zestawy prądotwórcze, przygotowane do działania na morzu, lub lądzie.

Volvo Penta to firma międzynarodowa, posiadająca sieć ponad 4 tysięcy dealerów. W jej ofercie znajdują się zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne, o mocy od 10 do 800KM.

Volvo Penta to również twórca wielu rozwiązań dla przemysłu morskiego. Na ich deskach zrodził się między innymi pędnik pawężowy typu Z, czy pomysł na zastosowanie dwóch przeciwbieżnych śrub napędowych.

Zobacz również

Informacje o cookie

Na stronie moto-x.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.